Համանախագահների ընտրություն ճեմարանում

Նոյեմբերի 18-ին կայացան ճեմարանի ավագ դպրոցի սովորողների խորհրդի համանախագահների ընտրությունները: Նախ՝ թեկնածուները ներկայացրին իրենց հայեցակարգերը, ապա ինչպես կարգն է ձևավորվեց հաշվիչ հանձնաժողով, որն էլ հետևեց մասնակից ընտրողների քվերակության ընթացքին: Ընտրողներից յուրաքանչյուրը պետք է ընտրեր 1 աղջիկ թեկնածու և 1 տղա թեկնածու:

dsc_6910-min

Աղջիկ թեկնածուների շարքում էին.

Լալա Հարությունյան – 1074

Եվա Վարդանյան – 1073

Նունե Վարդանյան – 1073

Մարի Սարգսյան – 1072

Էլինա Հովակիմյան – 1263

Նարինե Հարոյան – 1262

elections_4

Տղա թեկնածուների շարքում էին.

Դավիթ Զալինյան – 1075

Արամ Խանլարի – 1262

dsc_6873-min

Հանձնաժողովն, ամփոփելով քվեարկության արդյունքները, փաստեց, որ քվեարկությանը մասնակցել է 189 սան, ավագ դպրոցոմ սովորող սաների 69%-ը, և ընտրությունները համարեց կայացած:

Քվերակությանը մասնակցեց 374 քվեաթերթիկ՝ 378-ի փոխարեն (4 քվեաթերթիկ համարվեցին «անհայտ կորած»),  անվավեր ճանաչվեց 34 քվեաթերթիկ` 25-ը` տղաների, 9-ը` աղջիկների համար:

elections_5

Տղաներից հաղթող ճանաչվեց Խանլարի Արամը: Աղջիկներից ոչ մեկը չհավաքեց ձայների 50%-ը և հաշվիչ հանձնաժողովի որոշմամբ, առավելագույն ձայներ հավաքած երկու մրցակիցներ՝ Էլինա Հովակիմյանի և Նարինե Հարոյանի համար հայտարարվեց երկրորդ փուլ:

dsc_6872-min

Դեկտեմեբերի 16-ին   կայացան  ճեմարանի  ավագ դպրոցի  սովորողների  խորհրդի  համանախագահների ընտրությունների II փուլը: Մրցակցությունը աղջիկ համանախագահի տեղի համար էր:

Էլինան և Նարինեն մասնակցեցին դեբատների, որը վարեց  արդեն ընտրված համանախագահ Խանլարի Արամը՝ ներկայացնելով ինչպես նախորոք ուղարկված հարցերը, այնպես էլ հնարավորություն տվեց դահլիճից ևս հարցեր ուղղել թեկնածու աղջիկներին:

elections_1

Առաջին անգամ ճեմարանում կազմակերպվեց բանավեճ մրցակիցների միջև, որի ընթացքում թե’ Էլինան և թե’ Նարինեն աչքի ընկան ճկունությամբ և պատրաստվածությամբ:

elections_2

Հանձնաժողովն ամփոփեց քվեարկության արդյունքները՝ արձանագրելով քվեարակությանը մասնակցած 179 սանի՝ մոտ 84%-ի մասնակցություն և ընտրությունները համարեց կայացած:

Քվերակությանը մասնակցեց 179 քվեաթերթիկ, որից  անվավեր են  ճանաչվել  21  քվեաթերթիկ: Ձայները բաշխվեցին հետևյալ կերպ.

pastedimage

Հաղթող ճանաչվեց Էլինա Հովակիմյանը:

dsc_6865-min

Այսպիսով, ավագ դպրոցի  սովորողների  խորհրդի  համանախագահներն են Խանլարի Արամը և Հավակիմյան Էլինան:

Համանախագահների ընտրություն ճեմարանում

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *